Baza wiedzy

Przydatne artykuły z zakresu zdrowia i urody

Poniżej prezentujemy przykładowe działanie zabiegów Hirudoterapii na podstawie doświadczeń naszych Pacjentów. 

Pijawki przykład 1

Pacjentka lat 52 po poparzeniu prądem i przeszczepie skóry pod  kostką boczną prawej nogi miesiąc wcześniej. Skóra w miejscu przeszczepu zropiała, powstała czarna martwica, duże zaczerwienienie wokół.

Przystawiono pijawki 4 razy w odstępach siedmiodniowych. Rana zagoiła się w ciągu 5 tygodni i dzięki temu pacjentka uniknęła kolejnego przeszczepu i mogła wrócić do pracy.

 

Pijawki przykład 2

Pacjent lat 72 po amputacji kończyny. W czasie próby dopasowania protezy i tzw. „ hartowania kikuta” rana się otworzyła. Po kilku miesiącach leczenia metodami tradycyjnymi, czyszczeniu rany w warunkach szpitalnych, ozonowaniu, rana w dalszym ciągu zropiała, bardzo bolesna. Pacjent cierpiący, nie mogący spać, z bólami fantomowymi.

Po postawieniu pijawek rana ziarninowała centymetr na tydzień (goiła się w oczach). Po dwóch miesiącach pacjent mógł zostać zaprotezowany.

 

Pijawki przykład 3

Pacjentka lat 40 z torbielą Bakera pod kolanem. Uskarżała się na ból kolana, trudności w chodzeniu, zginaniu nogi. Zaproponowano jej chirurgiczne usunięcie, ale pacjentka postanowiła najpierw spróbować hirudoterapii.

Po czterokrotnym postawieniu pijawek torbiel zmniejszyła się i dolegliwości ustąpiły.

 

Pijawki przykład 4

Pacjent lat 48 z silnymi dolegliwościami z powodu rwy kulszowej.

Stawiano pijawki 6 razy na okolicę lędźwiową oraz w ok. punktów akupunkturowych. Dolegliwości ustąpiły. Zalecono specjalne ćwiczenia w domu pozwalające wzmocnić kręgosłup.

 

 

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.