Hirudoterapia

Terapia pijawkami lekarskimi - samoleczenie organizmu

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami — Warszawa

Nazwa hirudoterapia wywodzi się od łacińskiej nazwy pijawki (hirudinea). Jest to terapia znana od czasów starożytnego Egiptu, która obecnie przeżywa renesans. Dlaczego? Ponieważ coraz więcej osób zmagających się z różnymi dolegliwościami szuka alternatywnych metod leczenia, mających do zaoferowania znacznie więcej niż medycyna zachodnia. Co ciekawe, w USA, Francji i Niemczech seanse pijawkami są refundowane przez kasy chorych.

Pijawki — nie tak straszne, jakby się mogło wydawać

Leczenie pijawkami w Polsce opiera się przede wszystkim na trzech rodzajach pijawek — Hirudo medicinalis (sklasyfikowana w 1758 roku), Hirudo verbana (sklasyfikowana w 1820 roku) oraz Hirudo orientalis (sklasyfikowana w 2005 roku). Co warto wiedzieć o tym gatunku? Pijawki to w większości zwierzęta wodne, które należą do typu pierścienic, gromady siodełkowców i prowadzą pasożytniczy lub drapieżny tryb życia. Mają one podłużne, walcowate ciało zaopatrzone w jedną bądź dwie przyssawki, a substancje wydzielnicze ich gruczołów ślinowych zwane są potocznie hirudozwiązkami.

Na ten moment uważa się, że jest około 115 rodzajów pijawek, przy czym zidentyfikowano i opracowano naukowo tylko połowę z nich. Poznanie związków znajdujących się w gruczołach ślinowych oraz sposobu ich działania otwiera potężne możliwości terapeutyczne. Dzięki substancjom zwanym hirudozwiązkami pijawka uważana jest za żywe, miniaturowe laboratorium farmakologiczne.

Pijawki produkują takie związki jak m.in.:

  1. HIRUDYNA — najbardziej znany produkt pijawki, a zarazem najlepsza substancja przeciwzakrzepowa.
  2. ANTYELASTAZA — związek spowalniający proces starzenia się skóry.
  3. EGLINA — silny środek przeciwzapalny i aktywny antyutleniacz.
  4. HEMENTYNA — substancja zapobiegająca krzepnięciu krwi oraz rozkładająca istniejące już skrzepy.
  5. DESTABILAZA — związek, który utrzymuje w dobrym stanie naczynia krwionośne oraz reguluje poziom cukru.
  6. HIALURONIDAZA — silny antybiotyk.

Dlaczego warto zdecydować się na hirudoterapię?

Jesteś z Warszawy, Mińska Mazowieckiego lub okolic? Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu. Mamy bowiem do zaproponowania leczenie pijawkami, które może zostać wykorzystane w przypadku rozmaitych dolegliwości. Jakie są zalety pijawek? Skutecznie wspomagają w redukcji bólu, poprawiają krążenie, podnoszą odporność, a przy tym relaksują całe ciało. Dzięki nim można też leczyć wiele chorób skóry. Choć początkowo terapia pijawkami może wydawać się czymś dziwnym, bolesnym i nie do końca sprawdzonym, nic bardziej mylnego! To w pełni przebadana metoda leczenia, z której skorzystało już wielu Pacjentów — czy to z Warszawy, czy okolic. Przekonaj się i Ty!

Kiedy warto stosować leczenie pijawkami?

Choć pijawka nie jest panaceum na wszystkie choroby, skutecznie leczy hemoroidy, nadciśnienie, impotencję, choroby skóry, żylaki, zakrzepowe zapalenie żył, trudno gojące się rany, bóle stawów, rwę kulszową, zapalenie korzonków nerwowych, krwiaki, zakrzepy, ale nie tylko. W kosmetologii jest natomiast wykorzystywana w kuracjach odmładzających.

Certyfikaty jakości i bezpieczeństwa

Pijawki używane do terapii pochodzą z BIOFARMY MEDYCZNEJ BIO-GEN Sp. z o.o. z Namysłowa. Terapie pijawkami lekarskimi wykonują certyfikowani hirudoterapeuci:

  • mgr Ewa Wojciechowska (posiadająca certyfikat od 2010 roku),
  • mgr inż. Jacek Radom.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego Gabinetu Biorezonansu i Hirudoterapii!

mapa

Pliki cookie ułatwiają świadczenie naszych usług. Korzystając z naszych usług, zgadzasz się, że używamy plików cookie.